bez
03 بهمن 1401 - 13:26

۳۰ هزار قلم داروی قاچاق در اردبیل کشف شد

اردبیل - فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در بازرسی از یک خودرو در اردبیل ۳۰ هزار و ۶۷۹ عدد انواع دارو و قرص قاچاق و غیرمجاز کشف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جواد تقوی ظهر دوشنبه در جریان کشف و ضبط داروهای قاچاق در اردبیل اظهار کرد: در جریان این اکتشاف دو قاچاقچی غیربومی کشف و کالاهای قاچاق توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه قاچاق و ورود غیرقانونی اقلام اساسی به ویژه دارو خط قرمز ما در بدنه پلیس است، خاطرنشان کرد: با هرگونه تحرک اخلالگرانه در روند اقتصادی استان مبارزه می‌کنیم و اجازه تعدی در این حوزه را به هیچ قشر و گروهی نخواهیم داد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه ۳ هزار و ۶۷۹ عدد انواع دارو و قرص قاچاق از این سوداگران کشف شد، تصریح کرد: برآورد ریالی این میزان دارو بیش از ۳۰ میلیارد ریال بود که با بازداشت دو قاچاقچی غیربومی این اقدام در اردبیل ناکام ماند.

تقوی افزود: خودرو سواری پراید حامل داروهای قاچاق و غیرمجاز به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در عملیات مأموران یگان امداد شهرستان نیر توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سلب تحرک از قاچاقچیان و ناامن کنندگان اقتصاد کشور را یادآور شد و بیان کرد: مأموران یگان امداد شهرستان نیر هنگام گشت‌زنی انتظامی در میدان شهریار این شهر به یک دستگاه سواری پراید مشکوک و با هماهنگی قضائی خودرو را متوقف کردند.

تقوی با بیان اینکه هر دو قاچاقچی با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند، گفت: قاچاق کالا یک معضل اجتماعی است که مبارزه با این پدیده شوم بزرگترین کمک و حمایت از اقتصاد و تولیدات داخلی است که در این راستا محورهای اصلی و فرعی استان اردبیل به صورت محسوس و نامحسوس و شبانه روزی تحت کنترل پلیس بوده تا تحرک از قاچاقچیان و ضربه زنندگان به اقتصاد جامعه سلب شود

منبع: مهر
شناسه خبر: 992666