bez
20 اسفند 1401 - 14:42

برپایی ۲۲۰ پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در اردبیل

اردبیل- مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: جشن نیکوکاری امسال با همکاری مراکز و برپایی ۲۲۰ پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی برگزار می‌شود.

علیرضا حسین نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در آستانه سال نو و ماه رمضان جشن نیکوکاری با شعار «یکی برای تو یکی برای من» با همکاری مراکز نیکوکاری و برپایی ۲۲۰ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار شده و کمک‌های جمع‌آوری شده نیز به سرعت در بین خانواده‌های نیازمند در حال توزیع است.

وی ترویج فرهنگ انفاق و خیرخواهی را در واحدهای آموزشی یادآور شد و بیان کرد: با راه اندازی سامانه امداد هوشمند تمام خدمات این نهاد در بستر الکترونیکی انجام شده و خانواده‌ها با سرعت، دقت و شفافیت خدمات این نهاد انقلابی را دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در پایان گفت: در قالب این سامانه افراد با ثبت کد ملی، کدپستی و شماره تلفن در یک فرآیند سهل می‌توانند از خدمات و سرفصل‌های متنوع کمیته امداد در کمک و پشتیبانی از پنج دهک خانوار بهره مند شده و از آن استفاده کنند.

حسین نژاد رویکرد این نهاد را از معیشت محوری به نگاه توانمندسازی خانوارها یادآور شد و بیان کرد: بحث توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش از دغدغه‌های جدی این نهاد است و در این راستا دو برنامه محوری ایجاد اشتغال و تولید مسکن مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: ما به هیچ وجه در بحث توانمندسازی تک بعدی و نگاه اقتصادی را مدنظر قرار ندادیم بلکه سعی‌مان بر توانمندسازی فکری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

پرداخت ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات در حمایت از اشتغال مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بحث خودکفایی خانواده‌ها با ایجاد فرصت اشتغال مولد را یادآور شد و بیان کرد: با تصویب مجلس و دولت تولیت اشتغال پنج دهک پایین جامعه با کمیته امداد است و ما در کنار کمک به اشتغال مددجویان برای افراد دهک چهارم و پنجم نیز در بحث اشتغال امدادرسانی می‌کنیم تا با ایجاد فرصت اشتغال جلوی آسیب‌های اجتماعی نیز گرفته شود.

حسین نژاد اظهار کرد: ۹۶ درصد اشتغال انجام شده در کمیته امداد راستی آزمایی شده و بعد از اجرای طرح ۳ تا ۵ سال نظارت و کارهای کارشناسی بر روند این کسب و کار انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال به تمام تعهدات ایجاد اشتغال که ۸ هزار فرصت شغلی است در استان با همکاری بانک‌های عامل دست یابیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086302