bez
28 اسفند 1401 - 07:13

دیدار رئیس هلال‌احمر با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

رئیس جمعیت هلال‌احمر با دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر صبح امروز با حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار کولیوند به دستاوردهای سال ۱۴۰۱ جمعیت هلال احمر در مأموریت‌های ملی و بین المللی از قبیل امدادرسانی در حادثه متروپل، زمین لرزه‌های خوی، ترکیه، سوریه و هرمزگان و همچنین فعالیت‌های جمعیت در حوزه بشردوستانه و مسئولیت‌های اجتماعی، محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار اشاره کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین گزارشی از فعالیت‌های سازمان جوانان‏، داوطلبان، معاونت آموزش و پژوهش‌های در دست انجام ارائه و بر ضرورت ارتقا مؤسسه آموزشی هلال احمر به دانشگاه و همچنین راه اندازی دانشگاه بین المللی جمعیت هلال احمر، تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه، ‏ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌ها و خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در حوادث مختلف، ‏ انجام فعالیت‌های متعدد این مجموعه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را ارزشمند دانست.

گفتنی است؛ فعالیت جمعیت هلال احمر در حوزه علمی و پژوهشی مورد نیاز کشور، ارتقا سطح پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف و ارتقا ظرفیت دانش بنیانی هلال احمر از مباحث مورد تاکید دیگر بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099639