bez
21 بهمن 1401 - 00:02

بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی اردبیل به‌مناسبت ۲۲ بهمن

اردبیل- شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با صدور بیانیه ای به‌مناسبت ۲۲ بهمن، اقشار مختلف مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی این روز دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با صدور بیانیه ای به‌مناسبت ۲۲ بهمن، مردم را برای تجدید پیمان با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب دعوت کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

بار دیگر بهمن فرارسیده است تا ذهن و ضمیر انسان‌های آزاده ایران و جهان به یاد روزهای پرفراز و نشیبی بیفتد که ملت شریف ایران توانستند در آن موسم سرد، خالق بهاری باشند که با خود شکوفه‌های استقلال و آزادی به بار آورد. بهمن‌ماه نقطه عطفی در کتاب افتخارات ایرانیان و روز پیوستن به اقیانوس بیکران اراده و اقتدار ملی است.

در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، ملت شریف ایران با تاسی از آموزه‌های ناب دین مبین اسلام با رهبری و زعامت ابرمرد الهی و معمار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، با رشادت، غیرت، اتحاد و ایمان در برابر نظام ستم‌شاهی ایستادگی نموده و اقتدار خود را در تاریخ ثبت کرد.

یوم‌الله ۲۲ بهمن نمایش بی‌نظیرترین حماسه مردمی در جهان است که مردم ایران از پیر و جوان و زن و مرد پایه‌های رژیم نامشروع، ظالم و مستبد طاغوت را ریشه کن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را شکوهمندانه و مقتدرانه بنا کردند.

پیروزی انقلاب اسلامی حرکت ملی و بدون پشتوانه خارجی بود که نقشه راه را برای دیگر ملت‌های جهان برای نیل به اهداف و آرمان‌های خود از طریق مقاومت و مبارزه تعیین کرد؛ اما تا به امروز با دسیسه‌های طاغوتیان و حکومت‌های مستکبر دست‌وپنجه نرم می‌کند.

انقلاب اسلامی با پشت سر گذاشتن حجم عظیمی از هجمه‌های سخت اکنون در معرض سنگین‌ترین و پرحجم‌ترین آنها، یعنی جنگ نرم و ترکیبی استکبار و ایادی آن قرار گرفته است. تردیدی نیست که در میدان مقابله با چنین هجمه‌ای، نمی‌توان به کارهای عادی و روزمره بسنده کرد.
مقابله با جنگ نرم و ترکیبی با چنین حجم و گستردگی در گرو جهادی فراگیر و همه‌جانبه است که در بیان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از آن به «جهاد تبیین» یاد شده است.

اگر جهاد تبیین آن‌گونه که شایسته است به انجام برسد راه جهاد در عرصه‌های گوناگون دیگر نیز هموار می‌گردد که این جهاد وظیفه اصلی ما جوانان است که با آن می‌توانیم به‌عنوان یک سد در برابر توطئه‌های شوم مستکبران ایستادگی کنیم.

ما نوجوانان و جوانان آینده‌ساز شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی استان اردبیل اعلام می‌داریم، ما فرزندان انقلاب در دفاع از آرمان‌های امام راحل و مبارزه با جبهه باطل، عقب‌نشینی نخواهیم کرد و در این راه که همان راه شهدا و امام امت (ره) است، مصمم‌تر از همیشه و با تبعیت از فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، تمامی توطئه‌های داخلی و نقشه‌های شوم استکبار را نقش برآب خواهیم کرد.

ما اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جاودان امام راحل (ره) و ۳۴۰۰ شهید والامقام استان اردبیل، تأکید می‌نمائیم که ملت ایران یوم‌الله ۲۲ بهمن را فرصتی مبارک برای تجدید پیمان با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب، امام و شهدا، بیعت دوباره با مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و نمایش توانمندی‌های سرشار خود قلمداد می‌نماید، بر این اساس از آحاد ملت شریف ایران درخواست می‌نمائیم در راهپیمایی شکوهمند روز شنبه ۲۲ بهمن با همراهی خانواده و دوستان شرکت نمایند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030726